AGENCJA ARTYSTYCZNA "PAPROCKA"
tel. 661 401046, tel. 697 740303
tel. 62 7861083, tel. 22 1881243
fax. 62 5903010
e-mail: biuro@paprocka.com.pl
e-mail: paprocka.koncerty@interia.pl

 

 


Galeria
  • MARIACHI LOS AMIGOS
  • JOSE TORRES
  • MAGDA NAVARETTE
  • GRUPO COSTA
  • REI CEBALLO I CALLE SOL
  • DANZA DEL FUEGO
  • GRUPO COSTA
  • GRUPO COSTA
Home Artyści Zespoły latynoskie, flamenco Mariachi Los Amigos

Mariachi Los Amigos


Zespół Mariachi “Los Amigos”

Zespół powstał rok 1998 w Polsce aby propagować i podtrzymywać tradycje muzyki meksykańskiej, choć nie tylko, ponieważ w ich szerokim repertuarze znajdują się rytmy z wielu różnych szerokości latynoamerykańskich, jak np. Merengue (rodem z dominikany), cumbia (z kolumbii), son, bolero, – w mocno stylizowanej interpretacji “los amigos” – jak również typowe rytmy z Meksyku: son z regionu jalisco, son jarocho, huapango, corrido ranchero, corrido revolucionario, pieśń ranchera, oraz silnie zakorzenione w Meksyku: bolero, paso doble, la danza, polka itd.
W repertuarze Mariachi Los Amigos znaleźć można utwory takie jak: “La cucaracha”, “La bamba”, “Cucurrucucu paloma”, “El sinaloense”, “Ay Jalisco no te rajes”, “Guadalajara”, “Te quiero dijiste”, “El son de la negra”, “Las alazanas”, “El toro viejo”, “La malagueña”, “Solamente una vez”, “La Adelita”, “Maria Chuchena”, “Alla en el rancho grande”, “El hijo desobediente”, czy “Bésame mucho” itd. Wymienione powyżej utwory przedstawiają jedynie niewielką część najbardziej tradycyjnego meksykańskiego repertuaru Mariachi Los Amigos, nie wspominając o wielu wielu innych, powstałych w latach ostatnich, na których zamieszczenie nie pozwala niestety brak miejsca. W swoim repertuarze tanecznym Mariachi Los Amigos pochwalić się mogą z kolei utworami tak popularnymi jak: “Guantanamera”, “Alla en la playa Maria”, “Corazon espinado”, “Oye como va”, “Bamboleo” (“Caballo viejo”), “La bomba”, “Un, dos tres, un pasito pa’lante Maria”, “Quiza, quiza, quiza”, “El cuarto de Tula”, “El camaron pelado”, “Si tu boquita fuera”, “Tequila” oraz wiele innych.
Grupa Mariachi Los Amigos uczestniczyła przy realizacji albumu “K.a.s.a. i Los Amigos”, który zaowocował m.in. przebojami takimi jak: “Macho”, “Telenovelas”, “Reklama 2000” itd. Mariachi mają również za sobą występy w prawie wszystkich środkach masowego przekazu – m.in. w radiu i w telewizji (w programach takich jak “Kawa czy herbata”,”La bicicleta”, “Bezludna wyspa”, a także przy realizacji filmu dokumentalnego o “Esmeraldzie” oraz programu relacjonującego wizytę Leticii Calderon w Polsce), biorąc jednocześnie udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach artystycznych u boku innych gwiazd estrady jak, Perfect, Boney M, Natalia Kukulska, i duzo więciej artystów.

Podstawowy skład zespołu :
Carlos Martinez Anaya (Skrzypce, śpiew)
Urodził się w Mexico Df. Studiował tam na akademii muzycznej . Następnie zdobył tytuł magistra na warszawskiej akademii muzycznej. Obecnie jest jednym z członków grupy mariachi Los Amigos.


Jesus Estrada Guzman(Guitarron, vihuela, gitara, wiolonczela, harmonijka, śpiew)
Urodził się w pełnym tradycji mieście Guadalajara. Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie muzyką, wstąpił do akademii muzycznej uniwersytetu w Guadalajarze i poświęcił się studiowaniu na kierunku kształcącym wykładowców muzyki. Uczestniczył ponadto w realizacji nagrań wielu lokalnych płyt i albumów w swym rodzinnym mieście, był też członkiem dwóch grup folklorystycznych. Obecnie wchodzi w skład zespołu mariachi los amigos.


Gabriel Hernandez Rizo
(Vihuela, gitara, flet poprzeczny, śpiew)
Urodził się w mieście Jalapa, w stanie Veracruz, w Meksyku. Pierwsze kroki w muzyce stawiał właśnie w swym rodzinnym mieście pod kierunkiem mistrza gitary Ricardo Madrid, wstępując wkrótce potem w szeregi dziecięcej orkiestry d.i.f Jalapa Veracruz. Po przeprowadzce do miasta Guadalajara w stanie Jalisco nie stracił kontaktu z tradycyjną muzyką meksykańską, rozpoczynając studia w wyższej szkole muzycznej w tym mieście, tym razem jednak poświęcił się grze na flecie poprzecznym pod kierunkiem profesor Christian Nazzy. Nieco później został również członkiem miejskiej orkiestry miasta Guadalajara, gdzie pełnił funkcję pierwszego flecisty, współpracując jednocześnie z grupami takimi jak ”romance mexicano” czy “Santa Lucia” . Jest współzałożycielem zespołu mariachi los amigos oraz wchodzi w jego podstawowy skład od roku 1998

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości