AGENCJA ARTYSTYCZNA "PAPROCKA"
tel. 661 401046, tel. 697 740303
tel. 62 7861083, tel. 22 1881243
fax. 62 5903010
e-mail: biuro@paprocka.com.pl
e-mail: paprocka.koncerty@interia.pl

 

 


Galeria
  • KATARZYNA GRONIEC
  • AGNIESZKA CHRZANOWSKA
  • DANUTA STANKIEWICZ
  • CZERWONY TULIPAN
  • ANNA MARIA JOPEK
  • AFFABRE
  • KATARZYNA SKRZYNECKA
  • ADRIANNA BIEDRZYŃSKA
  • MICHAŁ BAJOR
  • BIG BAND ŚLĄSK
Home Artyści Jazz, poezja, muzyka nastrojowa KATARZYNA SKRZYNECKA

KATARZYNA SKRZYNECKAKatarzyna Skrzynecka zadebiutowała jako piosenkarka w 1989 roku na Festiwalu Piosenki Francuskiej. Zdobyła wówczas Grand Prix i wyjechała na pomaturalne stypendium do Paryża. Rok póżniej wygrała Festiwal w Opolu 1990 debiutując piosenką Włodzimierza Korcza "Błądzę w chmurach". Była wówczas na I Roku Akademii Teatralnej. Od tego czasu rozpoczęła się jej praca muzyczna.
Jeszcze jako studentka rozpoczęła pracę zawodową na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie grając główną rolę (na zmianę z Katarzyną Groniec) w musicalu METRO. Jednocześnie koncertowała samodzielnie z towarzyszeniem fortepianu lub trio jzzowego w całej Polsce. Na repertuar składały się utwory własne i napisane specjalnie dla niej przez znanych kompozytorów oraz standardy musicalowe i jazzowe. Ma w swoim dorobku udział w wielu muzycznych programach i koncertach telewizyjnych.
Pierwszy debiutancki album pt. "Pół księżyca" ukazał się na rynku fonograficznym we wrześniu 1998 roku. Utrzymany, jeszcze wówczas, w bardziej poetyckim, nastrojowym klimacie. Do współpracy przy nagraniu materiału na płytę zaproszenie Kasi przyjęli m.in. tak znani muzycy jak: Henryk Miśkiewicz, Andrzej Jagodziński, Michał Grymuza, Mariusz Fazi Mielczarek. Nad całością czuwał Piotr Rubik. Artystka sama napisała większośc tekstów piosenek. Skomponowała również muzykę do kilku utworów.
Płyta "Oszaleli Anieli" z 1999 roku to najpiękniejsze kolędy polskie (i nie tylko). Ta piękna świąteczna płyta zaaranżowana jest całkowicie współcześnie na kwintet jazzowy i orkiestrę symfoniczną, lecz nie brak jej tradycyjnego ciepła dobrze znanych kolęd. Na płycie znalazła się również nowa wersja znanego standartu pt "Have yourself a Merry little Christmas" oraz dwie nowe, napisane przez Kasię świąteczne piosenki: tytułowa "Oszaleli Anieli" z jej własną muzyką oraz "Gwiazdki blask" do muzyki Janusza Tylmana. Piosenka "Oszaleli Anieli" wraz z nakręconym do niej tetedyskiem przez kilka tygodni znajdowała się na czele wielu list przebojów.
Album ten zaliczany jest do najlepiej sprzedających się płyt świątecznych w Polsce. Grany jest także przez Artystkę w wersji koncertowej na żywo. Wykonany został m.in. na Uroczystym Koncercie z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej pod Dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
W 2002 roku ukazał się trzeci album pt "Kameleo". Płyta o kompletnie już nowym charakterze. Przebojowe, dobre brzmienie nowoczesnego pop`u z lekką domieszką jazzowych i etnicznych przypraw oraz południowych rytmów. Ukazuje nowe oblicze Artystki, udowadniając tym samym, jak niesłuszne byłoby kojarzenie jej twórczości z poezją śpiewaną. "Kameleo" zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej to piosenki nowoczesnej, ambitnej kobiety, pełnej dynamizmu i niezależnej siły, a jednocześnie kobiecej, zmysłowej i romantycznej.
W roku 2004 przygotowany został materiał na najnowszą płytę Katarzyny Skrzyneckiej. Do współpracy Artystka zaprosiła kilku młodych kompozytorów. Z kilkudziesięciu zaproponowanych przez nich utworów oraz kilku kompozycji Kasi powstał wybór najlepszych, nowocześnie brzmiących, bardzo nośnych piosenek. Pełne pozytywnej energii utwory poparte są dojrzałymi, bardzo życiowymi tekstami Kasi z dobrą pointą.
Piosenka "Zacząć jeszcze raz" z muzyką Marcina Nierubca, zwiastująca nowy album, wraz z teledyskiem znalazła się w czołówce Konkursu Premiery Opole 2004.
W maju 2005 roku Wytwórnia Pomaton EMI podpisała kontrakt z Katarzyną Skrzynecką na kolejnych kilka płyt.
Pierwszą z nich jest album pt. "KOA", wydany w maju 2005, a na nim między innymi trzy znakomite duety z Gordonem Haskellem, Mietkiem Szcześniakiem oraz Liroy'em. Kasia zapraszana często przez Polonię mieszkającą poza Polską koncertuje i występuje również z przedstawieniami teatralnymi poza granicami kraju, m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Szwecji i Australii.
Obecnie Katarzynę Skrzynecką można często ogladać w kilku spektaklach na scenach teatrów "Komedia" oraz "Bajka", w telewizyjnym serialu "Kopciuszek" oraz w programie TVN "Taniec z gwiazdami".

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości