AGENCJA ARTYSTYCZNA "PAPROCKA"
tel. 661 401046, tel. 697 740303
tel. 62 7861083, tel. 22 1881243
fax. 62 5903010
e-mail: biuro@paprocka.com.pl
e-mail: paprocka.koncerty@interia.pl

 

 


Galeria
  • AFFABRE
  • AGNIESZKA CHRZANOWSKA
  • ANNA MARIA JOPEK
  • ADRIANNA BIEDRZYŃSKA
  • KATARZYNA SKRZYNECKA
  • DANUTA STANKIEWICZ
  • CZERWONY TULIPAN
  • BIG BAND ŚLĄSK
  • MICHAŁ BAJOR
  • KATARZYNA GRONIEC
Home Artyści Jazz, poezja, muzyka nastrojowa DOROTA MIŚKIEWICZ

DOROTA MIŚKIEWICZDorota Miśkiewicz w roku 1997 ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie skrzypiec, ale już trzy lata wcześniej rozpoczęła współpracę z legendą polskiego jazzu, saksofonistą, pianistą i kompozytorem Włodzimierzem Nahornym, z którym nagrała cztery płyty: Kolędy Na Cały Rok (1995), Nahorny-Szymanowski Mity (1997), Nahorny-Chopin Fantazja Polska (2000) i Nahorny-Karłowicz Koncert (2002).
Dorota Miśkiewicz jako solistka lub członkini różnych zespołów nagrała ponad 10 płyt, jako wokalistka sesyjna drugie tyle. Jej umiejętności sprawiają, że jest zapraszana przez wielu muzyków - nagrywała z Tomaszem Stańką, była gościem Cesarii Evory na jej plycie Rogamar, natomiast z Nigelem Kennedym koncertowała w Wiedniu i Belgradzie. Współpracowała także z Klausem Doldingerem (zespół Passport), Wojciechem Młynarskim, Januszem Stroblem, Anną Marią Jopek, Ewą Bem, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim oraz ze swoim ojcem. Występowała na wielu festiwalach i koncertach w Polsce oraz na świecie.
Jako kompozytorka i autorka tekstów ujawniła się już w 2002 roku, kiedy wydała płytę Dorota Miśkiewicz Goes To Heaven - Zatrzymaj się (nominacja do Fryderyka w kategorii "Jazzowy album roku"). Zespół towarzyszący wokalistce w nagraniu płyty przyjął nazwę Goes To Heaven. Nazwa ta, to anglojęzyczny tytuł jednej z kompozycji na krążku - Blisko niebo.
W 2004 roku utwór Doroty Miśkiewicz W małych istnieniach zakwalifikował się do konkursu premier na festiwalu w Opolu. Warto dodać, że nie miała wówczas podpisanego kontraktu z żadną wytwórnią płytową. Utwór ten znalazł się na płycie Pod rzęsami, która ukazała się 24 października. Wcześniej można było poznać także piosenkę tytułową, nagraną razem z Grzegorzem Turnauem. Pojawiła się ona na ścieżce dźwiękowej do filmu Zakochany anioł.
Płytę Pod rzęsami promowała piosenka Poza czasem z tekstem Magdy Czapińskiej. Album zawiera łagodne, smoothjazzowe piosenki, które powinny spodobać się sympatykom takich wokalistek jak Norah Jones czy Diana Krall. Wśród muzyków zaangażowanych w prace nad płytą znaleźli się m.in. Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Paweł "Bzim" Zarecki, Robert Kubiszyn i Robert Luty.
Dorota Miśkiewicz pracuje nad nową płytą Caminho z udziałem brazylijskiego perkusisty Guello. Premiera jesienią 2008.

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości