AGENCJA ARTYSTYCZNA "PAPROCKA"
tel. 661 401046, tel. 697 740303
tel. 62 7861083, tel. 22 1881243
fax. 62 5903010
e-mail: biuro@paprocka.com.pl
e-mail: paprocka.koncerty@interia.pl

 

 


Galeria
 • AGNIESZKA CHRZANOWSKA
 • ANNA MARIA JOPEK
 • DANUTA STANKIEWICZ
 • AFFABRE
 • BIG BAND ŚLĄSK
 • CZERWONY TULIPAN
 • MICHAŁ BAJOR
 • KATARZYNA GRONIEC
 • ADRIANNA BIEDRZYŃSKA
 • KATARZYNA SKRZYNECKA
Home Artyści Jazz, poezja, muzyka nastrojowa DANQA - DANUTA STANKIEWICZ

DANQA - DANUTA STANKIEWICZ

DANQA - Danuta Stankiewicz, polska piosenkarka; ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina, Wydział Piosenkarski w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina i Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców i Artystów na Uniwersytecie Warszawskim.

Otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury oraz Rządu Francuskiego w Paryżu (Schola Cantorum, Le Petit Conservatoire de la Chanson de Mirelle, Szkoła Tańca Jacques'a Bensa). Występowała m.in. w poznańskim Kabarecie „TEY“, w programach Tadeusza Drozdy, Krzysztofa Daukszewicza, Jerzego Ofierskiego, Filipa Borowskiego; nagradzana na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych.

Koncertowała w ponad 30 krajach świata m.in. w Izraelu, Korei Północnej, Danii, Łotwie, Francji, Kanadzie, Kubie, Mongolii, USA, Rosji, Włoszech, Holandii, Bułgarii, Niemczech i wielu innych. Wydała 15 albumów solowych, nagrała ponad 250 piosenek, uczestniczyła w ponad 8 tysiącach koncertów, 150 programach telewizyjnych i radiowych.

OFERTA :

„WARSZAWO MA“ to widowisko słowno-muzyczne, poprzedzone 10-minutowym filmem ukazującym przedwojenną Warszawę. Koncert jest kontynuacją fabuły filmu; przedstawia życie i kulturę żydowską przed, w czasie, i po wojnie.

Ciekawą, wzruszającą poezję polskich Żydów, porozrzucanych po całym świecie, dopełniają interesujące aranżacje zespołu Tomasza Krezymona. Wysoki profesjonalizm, ciekawa scenografia, przepiękne kostiumy a w szczególności niezwykła interpretacja utworów, wykonywanych przez artystkę – DANQĘ Stankiewicz wraz z efektami audiowizualnymi, wprowadzają widza w różne stany emocjonalne: od uśmiechu i radości, po smutek, wzruszenie, zadumę.

Przedstawienie to zostało wyróżnione kilkoma nagrodami:

 • odznaczeniem „Zasłużony dla Warszawy“ Miasta Stołecznego Warszawy,
 • medalem 60-lecia TSKŻ – „Zasłużony dla Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce“,
 • dyplomem "Złoty Liść Retro 2010" za utrwalanie przedwojennego folkloru warszawskiego i piosenek żydowskich.

 

"WERNISAŻ" Recital piosenki z muzyką lekką, łatwą i przyjemną. Zawiera przeboje lat 60-tych (m.in. „Złoty pierścionek”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”, „Gdy mi ciebie zabraknie”), a także przeboje piosenkarki („Wernisaż”, „Blue Star”). Swoim pięknym głosem i niesamowitym temperamentem Artystka zaprasza publiczność do wspólnej zabawy.

 

"MOJE SZTEJTEŁE" Recital piosenek żydowskich w wykonaniu Danuty Stankiewicz. Znane i nieznane utwory muzyczne o tematyce żydowskiej w ciekawych, współczesnych aranżacjach 3-osobowego zespołu klezmerskiego Tomasza Krezymona.Program pokazuje bogactwo tej kultury, jej mądrość, liryzm, emocjonalność- od smutku do radości. Uniwersalny wymiar koncertu muzycznego trafia do szerokiej publiczności, a ciekawa interpretacja piosenek w wykonaniu Danuty Stankiewicz dopełnia obraz tego przedsięwzięcia artystycznego.

 

"DAWNO, DAWNO TEMU" Program dla dzieci, oparty na piosenkach do filmu: „Franklin”, „Małgosia i buciki”, „Brzydkie kaczątko”. Utwory śpiewane przez Artystkę to kilkuminutowe bajki polskie w postaci piosenek (np. „Smok wawelski”, „Diabeł Rokita”, „Złota kaczka”, „Warszawska Syrenka”, „Krawiec Niteczka”). Oprócz tego w programie występują: mim pokazujący poprzez ruch różne postacie z bajek, a także aktor Filip Borowski, który nagrodami, konkursami, różnymi ciekawymi zagadkami dopełnia koncert dla najmłodszych. Zabawa gwarantowana!

 

"BLASK" Spektakl muzyczny „Blask” przygotowany został przez grupę ludzi – pasjonatów sztuki. Twórcy i artyści prezentują współczesne kierunki muzyczne, co pozwala im wydobyć to co najistotniejsze i najbardziej wartościowe w obecnych czasach. „Blask” wykorzystuje nowe elementy muzyki żydowskiej, słowiańskiej, afrykańskiej, greckiej, cygańskiej, jest zabawą dźwiękiem i brzmieniem, które wywołuje euforię u odbiorców wszystkich pokoleń. Opiera się na utworach specjalnie stworzonych dla potrzeb przedsięwzięcia artystycznego.Dzięki swojemu uniwersalnemu wymiarowi, wyrażonemu przez muzykę, taniec i śpiew trafia do szerokiej publiczności. Przesłaniem spektaklu jest integracja międzykulturowa, wzajemne jej przenikanie się oraz tworzenie nowych więzi między narodami.Patronat honorowy nad „Blaskiem” przyjął Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Pan Victor Ashe. Jednym z twórców i interpretatorów „Blasku” jest piosenkarka DANQA STANKIEWICZ, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, stypendystka Rządu Francuskiego i Ministerstwa Kultury. Znana jest ona ze swojej miłości do zmian i eksperymentowania w różnych dziedzinach sztuki. Reżyserem oraz scenarzystą spektaklu Blask” jest LENA SZURMIEJ absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, twórczyni wielu przedstawień teatralnych i telewizyjnych, wyróżniona wieloma nagrodami międzynarodowymi. Przedstawienie „Blask” dopełnia grupa absolwentów szkół artystycznych: instrumentalistów – entuzjastów wariacji muzycznych, chór.

 

"DIVIDE AMOREM " Program poetycko – muzyczny o treści religijnej, oparty jest na piosenkach śpiewanych przez Danutę Stankiewicz z płyty wręczonej Ojcu Świętemu w Teatrze Wielkim w Warszawie. Wśród utworów prezentowanych przez Artystkę są m.in: „Madonno Czarna”, „Pan kiedyś stanął”, „Brzemię nadziei”, „Nasz czas jest smutkiem”, „Ludzi nie mijaj”, „Miastu i światu”. Muzykę dopełniają fragmenty książki „Wstańcie, chodźmy” Jana Pawła II, czytane przez aktorkę Teatru Żydowskiego Tinę Winnicką. Oprawę muzyczną tworzy zespół instrumentalny w składzie: pianino, gitara, skrzypce.Ideą programu słowno – muzycznego jest afirmacja ideałów zgodnych z nauką i etyką Kościoła. Myśli Ojca Świętego, piosenki religijne pozwalają słuchaczowi na chwilę refleksji, zastanowienie się nad celem i sensem życia.


"DOOKOŁA ŚWIATA" Program rozrywkowy z muzyką świata, piosenką i tańcem. DANQA prezentuje piosenki znane i lubiane przez publiczność nie tylko polską. Niepowtarzalny głos, temperament, poczucie humoru Artystki tworzą wspólną zabawę z publicznością. Kontakt dopełnia taniec w wykonaniu żeńskiej grupy tanecznej, która prezentuje światowe szlagiery w ciekawych układach choreograficznych.

 

"A W LELOWIE GRA MUZYKA" Koncert słowno-muzyczny, będący spotkaniem z piosenką, skeczem i humorem żydowskim.

DANQA śpiewa stare i nowe piosenki twórców żydowskich w ciekawych współczesnych aranżacjach muzycznych. Dowcipne, pełne humoru wiersze, skecze i opowiastki, zawierające niejednokrotnie wiele mądrości życiowych, prezentowane są przez znakomitego aktora Teatru Żydowskiego Wojciecha Wilińskigo. Program przeznaczony jest dla szerokiej publiczności.

 

"KABARET MACA " Pierwszy polski kabaret żydowski nawiązujący do najlepszych tradycji przedwojennego kabaretu twórców żydowskich. Główną obsadą Kabaretu MACA tworzą: DANQA (Danuta Stankiewicz), Kluge (Ryszard Kluge), Kulik (Grzegorz Kulikowski), Jankiel (Marcin Mazurek). Stałymi punktami scenariusza kabaretu MACA są m.in: Chałowe rozmowy czyli żarty i skecze, Szmoncesowe dziadowanie czyli wspomnienia zakurzonego pejsa, Wiadomości spod mycki czyli wiadomości z gminy, Żydowskie Słowo na niedzielę i nie tylko czyli złote myśli, Sex w naszej gminie czyli porady i przestrogi. Humor żydowski dopełnia piosenka i muzyka klezmerska.

 

"BIAŁA GWIAZDKA " Wieczór kolęd i pastorałek. Jest to program świąteczny, nawiązujący do pięknych tradycji kolędowania w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Wielu znanych polskich kompozytorów takich jak: Janusz Sent, Waldemar Zajączkowski, Andrzej Seroczyński, Roman Ziemlański stworzyło do pięknych tekstów poetyckich muzykę pełną nastroju i klimatu świątecznego. Ciekawą interpretację piosenek dopełniają opowieści o tradycjach polskiego kolędowania. Program zamyka wspólne dzielenie się opłatkiem i śpiewania znanej kolędy razem z publicznością. Piosenkarce Danucie Stankiewicz towarzyszy aktor Filip Borowski.Zawiera przeboje lat 60-tych (m.in. „Złoty pierścionek”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”, „Gdy mi ciebie zabraknie”), a także przeboje piosenkarki („Wernisaż”, „Blue Star”). Swoim pięknym głosem i niesamowitym temperamentem Artystka zaprasza publiczność do wspólnej zabawy.

 

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości