AGENCJA ARTYSTYCZNA "PAPROCKA"

tel. 661 401 046,tel. 697 740 303

e-mail: paprocka.koncerty@interia.pl

 

 


Galeria
  • Biesiada Frantowska
  • Crazy
  • Darek Nowicki
  • Biesiada Polska
  • Neo Dance
Home Artyści Biesiady Biesiada Frantowska

Biesiada Frantowska

BIESIADA FRANTOWSKA - Rozśpiewane, roztańczone widowisko - dwie godziny wspólnej (widzów i aktorów) zabawy.

Piosenki staropolskiej, lwowskiej i warszawskiej ulicy, piosenki góralskie, krakowskie, śląskie, miłosne, frywolne, rajdowe. Repertuar, który każdemu w duszy gra, który śpiewamy u cioci na urodzinach. Z Teatrem "Frant" w niepowtarzalnej incenizacji i atmosferze i do śmiechu i do łez.Biesiada składa się z pięciu bloków tematycznych, które przedstawiamy podczas naszego koncertu.
Zaczynamy blokiem staropolskim, w staropolskich kostiumach, śpiewając takie piosenki jak: Kurdesz, Pije Kuba do Jakuba, Gorzałka zawsze dobra jest, Przepijemy naszej Babci, Piwniczna izba. Piosenki te przeplatane są tekstami staropolskimi.

Następny blok to piosenki lwowskie: Bal u Weteranów, Jak zarobię dwieście złotych, Bal u Bombacha, Grand zabawa, Tylko we Lwowie, Lwowiak z Wrocławia, następnie przechodzimy do piosenek o Warszawie gdzie proponujemy do wspólnego śpiewania fragmenty takich utworów jak: Na prawo most, Karuzela, Małe mieszkanko na Mariensztacie, Statek do Młocin, Warszawski taksówkarz i inne.

Następnie to utwory lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych, i siedemdziesiątych jak: Nie zadzieraj nosa, Autostop, Malowana Lala, Cała sala śpiewa z nami, Pierwszy siwy włos.

Kolejnym blokiem są piosenki Cygańskie: Zielonooka, Zagraj mi piękny Cyganie, Ore More ... itp.

Ostatni blok tematyczny to piosenki frywolne: Skrzypeczki, Zocha, Wszystkie Rybki, Chachary, Sokoły. Poszczególne bloki przedzielone są wiązankami: Piosenki Górnicze, Krakowsko-Rzeszowskie, Góralskie, wiązanka utworów zespołu Trubadurzy, Krzysztofa Krawczyka oraz wiązanka przebojów muzyki w stylu country a także znane przeboje zagraniczne.

Cały program trwa pełne dwie godziny i wykonujemy w tym czasie około czterdziestu utworów. Istnieje możliwość rozbicia programu na bloki, wtedy każdy blok trwa ok. 30 minut.

Program ten wykonuje czwórka artystów - dwie panie i dwóch panów. Podkłady muzyczne puszczane są z mini dysku natomiast wokal jest na żywo. Dysponujemy mikrofonami bezprzewodowymi tak że podczas koncertu artyści mogą zejść na widownię (w miarę możliwości). Całość programu jest barwna i żywa.

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości