AGENCJA ARTYSTYCZNA "PAPROCKA"
tel. 661 401046, tel. 697 740303
tel. 62 7861083, tel. 22 1881243
fax. 62 5903010
e-mail: biuro@paprocka.com.pl
e-mail: paprocka.koncerty@interia.pl

 

 


Galeria znani i lubiani
  • Gang Marcela
  • ANNA JURKSZTOWICZ
  • DAREK NOWICKI
  • STASIEK WIELANEK
  • RUDI SCHUBERTH
  • EWA BEM
  • EDYTA GEPPERT
  • Janusz Laskowski
  • TRUBADURZY
  • ANDRZEJ CIERNIEWSKI
Home Artyści Artyści znani i lubiani od lat VOX

VOX

VOX - męski kwartet wokalny założony przez Witolda Paszta w 1978r. (skład: Andrzej Kozioł, Witold Paszt, Jerzy Słota, Ryszard Rynkowski). Wokaliści zespołu wcześniej śpiewali w grupach półzawodowych i amatorskich np. Rh-, Victoria Singers, Sektor A. Zespół przed swym debiutem estradowym przez okres kilku miesięcy  pracował z profesjonalnym kostiumologiem, choreografem, reżyserem który pracował nad przygotowaniem debiutanckiego repertuaru, lektorem (języka angielskiego). Debiut grupy przypadł na kwiecień 1979 roku na odbywającym się festiwalu w Poznaniu; Międzynarodowej Wiośnie Estradowej. Znakomite występy świetnie zgranego kwartetu przyniosły wokalistom ogromną popularność; grupa uczestniczyła w radiowym plebiscycie Studia Gam oraz występowała na zagranicznych i krajowych festiwalach piosenki. Wówczas to wizytówką staje się "Bananowy song"; która to piosenka stała się przebojem na festiwalu w Opolu i w ... Hawanie.
Zespół staje się bardzo popularny - odnosi sukces na Festiwalu w Sopocie - Nagroda Pierwsza Dnia Płytowego i Nagroda Publiczności. Wydana przez kwartet płyta pod tytułem "Monte Carlo", rozchodzi się w rekordowym nakładzie 400 tysięcy pomimo, iż była wydana w wersji aqnlojęzycznej co było na ówczesnym właściwie niespotykane. Zespół zdobywa w tego samego roku Grand Prix w Bratysławie na festiwalu Lira, a w roku 1982 Nagrodę Główną na festiwalu w Rostoku.

Grupa stanowiła na naszym rynku absolutną nowość; czterej przystojni młodzi mężczyźni wykonywali absolutne przeboje, jednocześnie robiąc show. Zespół  Vox wygrywał różnego rodzaju plebiscyty organizowane przez radio, telewizję czy gazety. Dawał koncerty w RFN, Związku Radzieckim,Holandii, NRD, Szwecji, Bułgarii, Kubie, CSRR, a także dla ośrodków polonii w USA, Australii czy Kanadzie. Repertuar grupy stanowią ballady, standardy jazzowe, pieśni gospel, pop oraz funky. W 1987 roku grupa rozstała się z Ryszardem Rynkowskim a w jego miejsce dołączyć Dariusz Tokarzewski. Grupa wokalna Vox od 1996 roku występuje jako tercet (bez Andrzeja Kozioła). Uwzględniając zmiany zespół śpiewa w następującym składzie Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski, Jerzy Słota.
Artyści mający dar słuchu absolutnego oraz niekwestionowanym estradowym talentem showmanów, zaczynają nową część kariery. Po dziś dzień trudno znaleść kogoś kto dorówna im w kunszcie wokalnym czy w "chemii' z publicznością.

 

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości