AGENCJA ARTYSTYCZNA "PAPROCKA"

tel. 661 401 046,tel. 697 740 303

e-mail: paprocka.koncerty@interia.pl

 

 


Galeria znani i lubiani
  • Jerzy Połomski
  • KRZYSZTOF KRAWCZYK
  • DAREK NOWICKI
  • ANDRZEJ CIERNIEWSKI
  • STASIEK WIELANEK
  • Krystyna Giżowska
  • EDYTA GEPPERT
  • EWA BEM
  • ALICJA MAJEWSKA
  • Janusz Laskowski
Home Artyści Artyści znani i lubiani od lat Gang Marcela

Gang Marcela

 

Gang Marcela - zespół muzyczny pod tą nazwą został założony (przełom 1979/80), przez Jerzego Różyckiego i Barbarę Pysz. Grupa zaczęła występy na trasach koncertowych wraz z Krzysztofem Krawczykiem (1980r.), a później podjęła współpracę z Marylą z Marylą Rodowicz w latach 1981-1983. Od roku 1982 grupa występuje na estradach z własnym repertuarem znajdującym się na pograniczu pop i country. Zespół w latach osiemdziesiątych wylansował tak wielkie przeboje jak "Tyle złamanych serc", "Ojciec żył tak jak chciał", "Zaświeciła moja gwiazda", "Kto jeśli nie ty", "Znajdziemy pośród trosk", "Kto jeśli nie ty", "Mężczyzna i łzy..." oraz inne. Piosenki te gościły na listach przebojów, audycji radiowych i telewizyjnych, a także w bardzo popularnym wówczas programie pt: "Koncert życzeń". Grupa dawała dużą liczbę koncertów odbywała trasy w kraju jak i poza jego granicami, brała udział krajowych i zagranicznych festiwalach. W końcówce lat osiemdziesiątych grupa zanotowała przerwę w karierze. Zespół wznawia  swą działalność w roku 1992. Zespół nagrywa retrospekcje wcześniejszych przebojów pt. "The best of Gang Marcela", a także kolędy i pastorałki  ("Mamy święta"). Trochę później powstają nowe krążki  o tytułach: "Byle do przodu!" (piosenki autorskie szefa gangu w stylu country), "Bieszczady czyli country na swojską nutę" (przeboje zinterpretowane w konwencji biesiadnego country).
Następnie powstaje kolejna płyta z pastorałkami i kolędami pt. "Nastrój świąt", a także płyta mająca charakter okolicznościowy pt:"Pytania o sens",znajdujące się na płycie piosenki są autorską grupą utworów (członków zespołu),mających formę religijnych i refleksyjnych. Od roku 1993 zespół zmienia swój skład; miejsce Jerzego Różyckiego zajmuje  znany już w tym czasie muzyk (wokalista) country Mariusz Kalaga.
Duża intensywność występów grupy zarówno z własnym repertuarem jak i w koncertach będących wypadkową współpracy ze Zbigniewem Górnym,(styl zbliżony do muzyki biesiadnej będący  i dziś bardzo popularny), przypadła na połowę lat dziewięćdziesiątych.Dalsze zmiany składu zespołu miały miejsce w połowie roku 1996, od tej pory rdzeń grupy tworzą:Barbara Trojan (śpiew, skrzypce), Jan Johny Maliński (śpiew, gitara, saksofon), Marcel Trojan (leader, śpiew, gitara).
Dwudziestolecie istnienia "Gangu" przypadło na rok 1999 i zaowocowało nasiloną działalnością zespołu.Początek celebrowania okrągłej rocznicy istnienia zespołu przypadł w Mrągowo wie na Pikniku  Country '99 i był prezentowany przez drugi kanał telewizji publicznej. W tym samym miejscu tylko rok później grupa zaprezentowała swe nowe utwory które tworzyły nową płytę "Nie tylko kasa", w pracy nad płytą m.in. udział wzięli Tomasz Urbaniak (skrzypce), Tomasz Ślotały (gitara), Andrzej Walus (Keyboards).
Zespół poprzez swoją wszechstronność, różnorodność, nieprzebrany repertuar, oprócz swoich "starych" fanów zdobywa również nowych z młodszej generacji, kompozycje bogate w wartościowe optymistyczne treści, różnorodność nastrojową są godne uwagi również dla młodej generacji fanów.

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości